Please use this identifier to cite or link to this item: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/10193
Title: Тілесні відчуття як показник емоційного стану
Authors: Скориніна-Погребна, Ольга Володимирівна
Keywords: ТІЛЕСНІ ВІДЧУТТЯ
ПОКАЗНИК ЕМОЦІЙНОГО СТАНУ ОСОБИСТОСТІ
Issue Date: Dec-2019
Publisher: Харків : ТОВ "Рейтинг" , 2019.
Citation: МАТЕРІАЛИ Міжнародної міждисциплінарної науково- практичної конференції «Сучасні психологічні тенденції підтримки та відновлення психічного здоров’я особистості: теорія та практика»
Abstract: Сучасна соціально-політична ситуація в Україні сформувала тенденції порушень в психоемоційному стані громадян. Найбільш складними є такі, які пов’язані з незадоволеною потребою в безпеці, що стрімко розвиває симптоматику тривожних порушень. Основними факторами, які це провокують є спостереження серйозної агресії, погрози життя близькій людині, погроза власному життю. Зміни в психіці людини є стійкими та ведуть до розвитку симптоматичної тріади: повторення нав’язливих спогадів та думок щодо травмуючи подій, нейровегетативної гіперактивності та уникання особистісних контактів. Це породжує негативні фізичні стани, які викликають емоційні напруження та загальну незадоволеність життям. На когнітивно-поведінковому рівні спостерігається відмова сприйняття реальності, підвищена агресивність та ритуальність мислення. Як наслідок складеної ситуації виявляються психосоматичні порушення, пов’язані із шлунково-кишковими, неврозоологічними, вегетативними та серцево-судинними розладами, порушення сна та режиму життя.
Description: Сучасна соціально-політична ситуація в Україні сформувала тенденції порушень в психоемоційному стані громадян. Найбільш складними є такі, які пов’язані з незадоволеною потребою в безпеці, що стрімко розвиває симптоматику тривожних порушень. Основними факторами, які це провокують є спостереження серйозної агресії, погрози життя близькій людині, погроза власному життю. Зміни в психіці людини є стійкими та ведуть до розвитку симптоматичної тріади: повторення нав’язливих спогадів та думок щодо травмуючи подій, нейровегетативної гіперактивності та уникання особистісних контактів. Це породжує негативні фізичні стани, які викликають емоційні напруження та загальну незадоволеність життям. На когнітивно-поведінковому рівні спостерігається відмова сприйняття реальності, підвищена агресивність та ритуальність мислення. Як наслідок складеної ситуації виявляються психосоматичні порушення, пов’язані із шлунково-кишковими, неврозоологічними, вегетативними та серцево-судинними розладами, порушення сна та режиму життя.
URI: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/10193
Appears in Collections:Кафедра психології діяльності в особливих умовахItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.