Please use this identifier to cite or link to this item: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/14249
Title: Віттенберг як інтелектуальний центр лютеранської конфесіоналізації за доби раннього Нового часу
Authors: Каріков, Сергій Анатолійович
Keywords: лютеранська конфесіоналізація
Реформація
Саксонія
Віттенберг
земельна держава
університет
церква
Issue Date: 2021
Citation: Науковий журнал «Старожитності Лукомор’я». – Миколаїв: Національна спілка краєзнавців України, Миколаївська обласна організація науково-дослідний центр «Лукомор’я», 2021. – № 2(5). – С. 24-33.
Abstract: У статті визначено роль Віттенберга як інтелектуального центру Реформації і лютеранської конфесіоналізації у Німеччині за доби раннього нового часу. Розглянуто основні напрями діяльності Віттенберзького університету протягом конфесійної епохи. Х реформаторів. Схарактеризовано діяльність «другого покоління» лютеранськВизначено способи взаємодії Віттенберзького університету зі світською та церковною владою курфюршества Саксонського. Наголошено на важливості культурної комунікації Саксонії з іншими євангелічними територіями Німеччини. Проаналізовано вплив церковних та освітніх перетворень у Віттенберзі часів Реформації на європейські країни. Зроблено висновок, що за часів лютеранської конфесіоналізації у Віттенберзі було створено модель реформування церковних та освітніх інститутів для євангелічних регіонів Німеччини раннього Нового часу.
URI: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/14249
ISSN: 2708-4116
Appears in Collections:Кафедра соціальних і гуманітарних дисциплінItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.