Please use this identifier to cite or link to this item: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/17040
Title: БУДІВНИЦТВО ДРІБНИХ ЗАХИСНИХ ФОРТИФІКАЦІЙНИХ СПОРУД – ЗАЛІЗОБЕТОННИХ БЛІНДАЖІВ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ФОРМИ ЗАВОДСЬКОГО ВИГОТОВЛЕННЯ
Authors: Безуглий, Я.П.
Отрош, Ю.А.
Майборода, Р.І.
Рашкевич, Ніна Владиславна
Keywords: фортифікаційна споруда, міцність, потужність, швидкість, монтаж, циліндрична форма, скочування (зіштовхування), орієнтування, фіксація, каркас.
Issue Date: 2022
Citation: ВІСТІ Донецького гірничого інституту
Series/Report no.: №2 (51);
Abstract: Мета. Навести конструкцію бліндажу, виготовленого в заводських умовах, для подальшого впровадження в систему забезпечення надійного захисту бійців в бойових умовах з урахуванням швидкого монтажу та простоти використання на передовій. Методи. Аналіз та синтез, узагальнення, теорія ймовірності, теорія прийняття рішень. Результати. На основі аналізу закордонного досвіду будівництва фортифікаційних споруд наведена конструкція бліндажу циліндричної форми з залізобетону, що направлена на зменшення часу їх розгортання, підвищення мобільності та міцності, простоти виготовлення, можливості багаторазового використання в різних місцях проведення бойових дій. Наукова новизна. Конструкція бліндажу являє собою залізобетонну трубу (бочку, контейнер, бункер) діаметром 2,5÷3,0 м, довжиною 4,0÷6,0 м та товщиною стінки 150÷200 мм з поперечними стінками в її краях, котрі утримують броньовані двері. В порожнині труби монтується металевий каркас для кріплення полиць для відпочинку, який можна повертати в трубі та фіксувати у відповідне положення, використовуючи розпірні гвинти. Подібним шляхом повертаються та фіксуються круглі броньовані двері в поперечних стінках, навколо яких передбачені 6÷8 отворів діаметром 120-150 мм для вентиляції, освітлення та спостереження. Подальшим напрямком дослідження є формування розрахункових сполучень зусиль для вирішення задач динаміки в часі, а саме групи D1 - розрахунок на аварійне навантаження, вибух, удар, відмову елементів при розрахунку на прогресуюче обвалення за допомогою програмного забезпечення ЛІРА-САПР. Практична значимість. Впровадження результатів розробок в систему забезпечення надійного захисту бійців в бойових умовах дозволить мінімізувати втрати серед військових за рахунок використання залізобетонних споруд циліндричної форми, виготовлених в заводських умовах.
URI: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/17040
ISSN: 1999-981X
Appears in Collections:Кафедра пожежної профілактики в населених пунктах

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
1_Безуглий.pdf1,57 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.