Please use this identifier to cite or link to this item: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/17639
Title: ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБІВ ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ У ТРЕНУВАННІ СПРИНТУ РЕГБІСТІВ
Authors: Хмелюк, Олександр Володимирович
Колоколов, Віталій Олексійович
Жогло, Володимир Миколайович
Фоменко, В.В.
Keywords: легкоатлетичні вправи, спрінт, регбісти
Issue Date: 12-May-2023
Publisher: Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.
Citation: Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт)
Series/Report no.: № 5 (164) (2023);
Abstract: Фоменко В.В., Єфременко А.М., Хмелюк О.В., Колоколов В.О., Крайник Я.Б., Жогло В.М. Застосування засобів легкої атлетики у тренуванні спринту регбістів. Мета – обґрунтування застосування легкоатлетичних вправ в тренуванні спринту регбістів. Методи: теоретичні методи педагогічного дослідження. Результати та їх обговорення. Сучасна гра в регбі вимагає від гравця, незалежно від його амплуа і позиції на полі у грі, бути готовим до виконання нетривалих, повторюваних спалахів бігу з високою інтенсивністю. Встановлено, що структура спринту гравців в регбі є схожою на дії бігуна-спринтера, який має виконати біг зі старту або моментальне потужне прискорювання у русі. Результати аналізу науково-методичної літератури та педагогічного моделювання продемонстрували, що для покращення спринтерських показників регбіста тренеру з фізичної підготовки необхідно включити в програму тренувань пліометричні вправи, швидкі присідання зі штангою, буксирування саней та вправи, спрямовані на вдосконаленням техніки спринтерського бігу. Саме ці практичні та науково перевірені в сфері легкої атлетики засоби визначають вплив на структуру спринтерських здібностей регбістів, тотожний спринтерським характеристикам гравця на полі.
Description: . Для гравців у регбі короткі спринти високої інтенсивності є ключовими. Це вимагає від гравців високого рівня сили, потужності та швидкості, незалежно від позиції на полі. Загалом, швидкість регбіста є багатогранною і проявляється у здатності виконувати різні дії та застосовувати технічні навички гри зі швидкістю, забезпечуючи найбільш ефективне виконання. Аналіз змагальної діяльності сучасних гравців показує, що більшість спринтів у регбі зазвичай становлять менше 30 метрів, а середня спринтерська дистанція становить 14,7 метрів для нападаючих і 19,5 метрів для захисників [8]. Це свідчить про важливість розвитку швидкісних здібностей регбістів саме в контексті покращення здатності до прискорення. Крім того, ігрова модель складається з багатьох прискорень і спринтів, які перемежовуються зусиллями низької інтенсивності. В цілому, це узгоджується із сутністю підготовки у легкоатлетичному спринті.
URI: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/17639
ISSN: DOI 10.31392/NPU-nc.series15.2023.5(164).33 УДК: 796.012.62
Appears in Collections:Кафедра фізичної підготовкиItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.