Please use this identifier to cite or link to this item: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/18737
Title: Аналітичний апарат управління безпекою потенційно небезпечних об’єктів
Authors: Тарадуда, Дмитро Віталійович
Keywords: надзвичайна ситуація
потенційно небезпечний об'єкт
Issue Date: 29-Jun-2016
Publisher: Луцький національний технічний університет
Citation: Забезпечення промислової та цивільної безпеки в Україні та світі: управління, технології, моделі:колективна монографія
Abstract: Статистичні дані показують, що у період з 2008 по 2015 роки в Україні щороку в середньому виникало 230 надзвичайних ситуацій (НС), з яких 125 – техногенного характеру (хімічне забруднення довкілля, пожежі, вибухи тощо). Унаслідок НС в середньому щороку гинуло 100 осіб, а матеріальні збитки становили 368 млн. грн. Тому забезпечення надійного захисту об‘єктів і населення від НС на сьогодні є актуальним завданням, вирішення якого не можливе без проведення постійного аналізу стану безпеки потенційно небезпечних об'єктів (ПНО). У зонах можливого ураження від НС на таких об‘єктах мешкає близько 20 млн. чол. (47 % населення країни). У зв'язку з цим виникає потреба формування обґрунтованої процедури оцінки існуючих загроз із метою подальшого визначення попереджувальних заходів та заходів з підвищення рівня безпеки об‘єктів контролю, яка на сьогодні відсутня. Вибірковий аналіз стану ПНО, що функціонують сьогодні в Україні показав актуальність створення аналітичного апарату управління їх безпекою із метою подальшого попередження НС унаслідок: по-перше, суттєвого зношення технологічного обладнання, великої кількості отруйних, пожежовибухонебезпечних речовин та розгалуженої системи міської інфраструктури зі значною кількістю об‘єктів із масовим перебуванням людей; по-друге, унаслідок недосконалості відповідних вітчизняних та зарубіжних процедур. Економічна ситуація, що склалася в Україні не дозволяє принципово змінити стан справ, а саме замінити застаріле устаткування, саме тому доцільним є вирішення цього завдання шляхом підвищення ефективності роботи прогностичного апарату, що існує.
Description: за допомогою аналітичного апарату управління безпекою потенційно небезпечних об‘єктів визначаються: необхідність застосування управлінських заходів, пріоритетні напрямки управління безпекою найменш надійних елементів об‘єкта контролю та обираються заходи для підвищення рівня безпеки з урахуванням аналізу доцільності їх застосування.
URI: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/18737
Appears in Collections:Кафедра організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робітItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.