Please use this identifier to cite or link to this item: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/18802
Title: ЦИВІЛЬНА БЕЗПЕКА ОБ’ЄКТІВ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ СФЕРИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ
Authors: Тарадуда, Дмитро Віталійович
Літвиненко, Є.А.
Keywords: цивільна безпека
воєнний стан
об'єкти енергетичної сфери
Issue Date: 21-Apr-2023
Publisher: Національний університет цивільного захисту України
Citation: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених «Проблеми та перспективи забезпечення цивільного захисту»
Series/Report no.: УДК 614.8;
Abstract: Електроенергетика України базова галузь економіки України, є однією з най-старших у країні. Генерація електроенергії ґрунтується на атомній енергетиці, спалю-ванні вугілля, мазуту, природного газу, біопалива, а також застосуванню відновлюва-льних джерел енергії вітру, води, сонця. Основою електроенергетики країни є Об'єднана електроенергетична система, яка здійснює централізоване електрозабезпечення внутрішніх споживачів. ОЕС взаємодіє з енергосистемами сусідніх держав, забезпечує експорт та імпорт електроенергії. До її складу входять чотири територіальні управління: Північне, Східне, Південне, Західне. ОЕС України являє собою мережу внутрішніх та міждержавними лініями електропере-дачі та підстанцій напругою 220-750 кВ. Виробництво електричної енергії здійснюють багато виробників, серед яких найбільші власники теплових електростанцій ДТЕК, Центренерго, гідравлічних – Укр-гідроенерго, атомних – Енергоатом. Енергетика України перебуває в стані війни з 2014 року, тому з 24 лютого 2022 року з повномасштабним вторгненням на територію України певні рішення були вже відпрацьовані на територіях України, де раніше велися активні бойові дій та тимчасово окупованих територіях. В той же час, українська енергетика зустрілася з переліком но-вих, ще більш загрозливих викликів, як то ядерний тероризм із захопленням АЕС, чис-ленні пошкодження критичної інфраструктури – електричних і газових мереж, критич-не зниження попиту на енергетичні продукти у зв’язку з виїздом населення і припинен-ням бізнесу, ще більш критичне зниження рівня оплат в енергетичній системі, та рі-шення не дивлячись на бойові дії по всій території країни продовжувати синхронізацію енергетичної системи України з енергосистемою Континентальної Європи, паливна криза та ін. Отримання Україною статусу кандидата на вступ до ЄС ставить додаткові виклики для енергетики та регулювання цієї галузі. При відключенні енергетичної сфери для населення країни виникає багато небе-зпек. Коли зникає світло то може зникнути і зв'язок, у багатьох людей в домівках усе тримається на електроприладах. При відключенні води населення країни страждає ще більше ніж при відключен-ні електроенергії, банальний побут стає дуже важким. У Висновку можна сказати, що безпека енергооб’єктів в умовах війни відіграє дуже важливу роль для населення країни, Електроенергетика це база яка треба насе-ленню країни для спокійного життя.
URI: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/18802
Appears in Collections:Кафедра організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робітItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.