Please use this identifier to cite or link to this item: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/21268
Title: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ РОЗРАХУНКОВИХ СХЕМ КОНСТРУКЦІЙ МОДУЛЬНОГО ЗАХИСНОГО УКРИТТЯ
Other Titles: MATHEMATICAL MODELING OF CALCULATION SCHEMES OF MODULAR PROTECTIVE SHELTER STRUCTURES
Authors: Поздєєв, Сергій Валерійович
Новгородченко, Аліна Юріївна
Шналь, Тарас Миколайович
Яковчук, Роман Святославович
Тур, Назарій Юрійович
Keywords: залізобетонні конструкції
модульне захисне укриття
напружено-деформований стан
математичне моделювання
Issue Date: 21-Oct-2023
Publisher: Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України
Citation: https://fire-journal.ck.ua/index.php/fire/issue/view/14
Series/Report no.: Том 7 № 2 (2023);15
Abstract: В статті наведені результати математичного моделювання впливу вибуху та відповідного напружено-деформованого стану у залізобетонних блоках конструкцій захисних споруд. Предмет досліджень – вплив вибуху від імовірних обстрілів на залізобетонні конструкції модульних укриттів. Мета роботи полягає у встановленні безпеки розроблених наземних укриттів, в умовах вибуху під час повітряних обстрілів. Для виконання цієї мети поставлені такі завдання дослідження: проаналізувати підходи до моделювання поведінки залізобетонних конструкцій в умовах вибуху; обґрунтувати математичні моделі поведінки залізобетонних кон-струкцій в умовах вибуху; розробити методику та провести відповідно методики числовий експеримент щодо впливу вибуху на залізобетонні конструкції наземного укриття; встановити основні закономірності та особливості поведінки залізобетонних конструкцій наземного укриття в умовах вибуху. Були використані такі методики в дослідженні: комплексний аналіз щодо оцінювання наслідків від надлишкового тиску вибуху військових засобів ураження, методи математичного моделювання на основі явного методу інтегрування рівнянь динаміки та рівнянь напружено-деформованого стану твердого тіла при їх апроксимації за методом кінцевих елементів у нелінійній постановці. Наукова новизна дослідження полягає в обґрунтуванні критеріїв, які характеризують наслідки від вибухів зумовлених військовими засобами ураження та запропоновано методику щодо обґрунтування конструктивних параметрів залізобетонних будівельних конструкцій наземних захисних споруд розроблених укриттів блочного типу. Після проведення розрахунків отримано головні результати, які дозволяють дослідити механізми руйнування або втрати цілісності конструкцій укриття і встановити взаємозв’язок даних аспектів із забезпеченням виконання його захисних функцій в умовах впливу вибуху.
Description: Важливим фактором, що визначає ефективність захисних споруд у будівельних об’єктах міської забудови, є здатність їхніх огороджувальних конструкцій зберігати свої огороджувальні функції в умовах бойових дій, блокувати вплив вражаючих факторів з причини авіаційних, ракетних та артилерійських обстрілів, а також захищати від ураження людей уламками та осколками будівельних конструкцій. Для захисту населення в умовах ведення бойових дій на території України було запропоновано використовувати модульні захисні укриття блочної конструкції. Запропоновані укриття мають складну структуру, що складається із залізобетонних блоків, з’єднаних між собою за допомогою металічних скоб. Дані блоки встановлюються на ґрунті без фундаментних та підкріплюючих конструкцій.
URI: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/21268
Appears in Collections:ЧІПБ ім. Героїв Чорнобиля

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Збірник ЧІПБ 2 (2023).pdf778,24 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.