Please use this identifier to cite or link to this item: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/11581
Title: Стратегічні напрями удосконалення організаційно-економічного механізму в загальній середній школі
Authors: Карпеко, Надія Миколаївна
Keywords: state regulation of secondary education, education reforming, organizational and economic mechanism, educational policy, educational institutions державне регулювання загальної середньої освіти, реформування освіти, організаційно-економічний механізм, освітня політика, заклади освіти
Issue Date: Mar-2020
Publisher: Національного університету цивільного захисту України
Citation: матеріали Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції, 18–19 березня 2020 р.
Series/Report no.: 12;21
Abstract: Статтю присвячено розв’язанню актуальної для науки державного управління проблеми щодо обґрунтування теоретичних засад удосконалення організаційно-економічного механізму державного управління в загальній середній освіті України, а також розробці науково-прикладних технологій практичного використання одержаних результатів. На основі теоретико-методологічного підґрунтя зробленого аналізу, наукових досліджень вітчизняних і зарубіжних учених у галузі державного управління, обґрунтовано критерії ефективності державної освітньої політики та окреслено напрями удосконалення організаційно-економічного механізму державного управління розвитку загальної середньої освіти в Україні.
Description: До сфери освіти сьогодні звернена увага багатьох науковцівтеоретиків і практиків державного управління. Тільки держави, що мають в розпорядженні високоефективну систему освіти, що відповідає сучасним вимогам, можуть увійти до числа розвинених країн сучасного світу. Практично в усіх країнах, що демонструють високі темпи економічного зростання, пріоритетним напрямом є розвиток освіти. Для того, щоб вірно сприймати, аналізувати й оцінювати інформацію, людина повинна мати достатній інтелект і необхідний комплекс знань. Основи для цього закладаються саме на рівні загальної середньої освіти, що пред'являє все більш високі вимоги до загальноосвітніх установ. Дослідження організаційно-економічного механізму державного регулювання в загальній середній освіті набуває особливу актуальність у наші дні, коли проводиться активне реформування системи освіти. Обговорення щодо проведення даної реформи ведуться як серед управлінців-практиків (не лише системи освіти), так і в академічних кругах. При цьому багато пропозицій щодо реформування вимагає ретельного критичного аналізу. Основні розбіжності торкаються таких напрямів реформування організаційноекономічного механізму в загальній середній освіті, як зміна статусу освітніх установ, перехід до нових нормативів і стандартів фінансування. При цьому основне обґрунтування вказаних проблем знаходиться в площині впровадження нових економічних європейських відносину систему освіти.
URI: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/11581
Appears in Collections:

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
карпеко.pdf381,99 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.