Please use this identifier to cite or link to this item: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/18500
Title: ЗНАЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ТА КУЛЬТУРНОЇ СКЛАДОВОЇ У ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ТА СПОРТУ
Authors: Колоколов, Віталій Олексійович
Жогло, Володимир Миколайович
Хмелюк, Олександр Володимирович
Коваль, С.С.
Лебедєв, С.І.
Keywords: компетентність, компетенція, культурологічний підхід, освітнє середовище, соціокультурна компетентність, фізична культура, спорт.
Issue Date: 3-Nov-2023
Publisher: Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.
Citation: Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт)
Series/Report no.: В и п у с к 9 (169) 23;
Abstract: Значення соціальної та культурної складової у підготовці фахівців з фізичного виховання та спорту. Стаття досліджує важливість та структуру соціальної та культурної складової у майбутніх фахівців з фізичної культури і спорту. Мета – визначити особливості підготовки майбутніх фахівців фізичного виховання та спорту з урахуванням формування соціокультурної компетентності. Методи: теоретичні методи педагогічного дослідження. Результати та їх обговорення. Представлений аналіз впливу соціокультурних факторів на професійний розвиток фахівців у галузі фізичної активності і спорту та встановлено, що вони є невід’ємною частиною їхньої освіти.
Description: Розглянуто різні аспекти соціокультурних компетенцій, такі як міжкультурна комунікація, розуміння культурних різниць, лідерство та робота в групі. Визначено структуру соціокультурної компетентності майбутніх фахівців галузі фізичної культури та спорту, включаючи різні рівні та компоненти, такі як когнітивно-інформаційний, змістовно-аксіологічний, комунікативно-діяльнісний, які сприяють розвитку цієї компетентності у здобувачів освіти. Висновки. Проведене дослідження встановило важливість формування соціокультурної компетентності у майбутніх спеціалістів фізичної культури і спорту під час навчання в закладах освіти. Обґрунтовано, що розвиток фізичної культури особистості повинен відбуватися в контексті студентоцентричного підходу.
URI: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/18500
ISSN: DOI 10.31392/NPU-nc.series15.2023.9(169).12
Appears in Collections:Кафедра фізичної підготовкиItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.