Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/24925
Назва: Прогнозування ГДК з врахуванням надмолекулярної будови
Автори: Трегубов, Д.Г.
Деренко, В.М.
Ключові слова: гранично допустима концентрація
надмолекулярна будова
прогнозування
розрахунок
Дата публікації: тра-2025
Видавництво: НУЦЗ України
Бібліографічний опис: Трегубов Д.Г., Деренко В.М. Прогнозування ГДК з врахуванням надмолекулярної будови. Теорія і практика гасіння пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій: Матеріали XVІ Міжнародної науково-практичної конференції – Черкаси: НУЦЗ України, 2025. С. 359-361.
Короткий огляд (реферат): На рисунку наведено зміну разової ГДК н-спиртів, складу водного азеотропу, дані для темпера¬тури самоспалахування та водорозчинності. Помітно їх спільний характер – зниження показника для більш довгих спиртів, але з деякими аномаліями, що може свідчити про зміну кластерної та конформної будови. Водночас можна сказати, що менш розчинні н-спирти (більш довгі молекули або кластери) є більш токсичними. Стрибкоподібне зростання ГДК (зменшення токсичності) для н-гексанолу (з наступним продовженням спадання) можна пов’язати з затуханням дії індуктивного ефекту перерозподілу електронної щільності та виникненням конформних перетворень або зрушенням точки кластеризації ближче до центра молекули. Раніше було припущено, що в організмі токсичність речовин пов’язана з їх розчинністю у воді, що не повною мірою корелює з графіками ГДК. Можна припустити, що під час проходження клітинних мембран виникає квазітвердий водний розчин.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://repositsc.nuczu.edu.ua/handle/123456789/24925
Розташовується у зібраннях:Кафедра спеціальної хімії та хімічної технології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Конф2025-ЧкркасиНаша(+Деренко).pdfГДК-кластерна будова751,74 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.